پیشرو در ارائه راه حل های کامل خط لوله

هدف ما؛ از طریق اندازه گیری و ارزیابی دقیق، محیط امن را تضمین کنید.

ELECTROMAGNETIC ACOUSTIC TRANSDUCER (EMAT)

ابزار بازرسی EMAT ما به طور کامل در داخل توسعه یافته است و قابلیت های ILI ما را برای تشخیص ترک و ترک مانند بدون کوپلنت مایع گسترش می دهد. EMAT روش‌های بازرسی UTCD را در خطوط لوله افزایش می‌دهد و به ارزیابی یکپارچگی خطوط لوله گاز شما ارزش می‌افزاید.

Ultrasonic

ابزارهای بازرسی از دست دادن فلزات اولتراسونیک پتروتک بر اساس اصل اندازه گیری مستقیم کار می کنند. UT اندازه گیری کمی ضخامت دیوار، تشخیص عالی و اندازه ناهنجاری های اتلاف فلز، لایه بندی ها و آخال ها را تضمین می کند.

Calipers

پتروتک خدمات بازرسی هندسه مبتنی بر فناوری کولیس را برای اندازه‌های خط لوله از 3 اینچ تا 56 اینچ ارائه می‌کند، ناوگان بزرگی از ابزارهای بازرسی کالیپر برای پشتیبانی از مشتریان ما در جایی که به آن نیاز دارند و در زمانی که به آن نیاز دارند، در دسترس است.

MFL-C

ناهنجاری‌های طولی جوش و خوردگی داخلی و خارجی محوری باریک، یک تهدید جدی برای سیستم‌های خط لوله ایجاد می‌کنند. ابزارهای MFL-C پتروتک از فناوری MFL در جهت عرضی (محیطی) برای شناسایی و اندازه چنین ناهنجاری‌هایی استفاده می‌کنند.

MFL-A

تشخیص انحرافات طولی جوش و خوردگی با استفاده از فناوری MFL. پتروتک از ابزارهای MFL برای تشخیص و اندازه گیری این نوع ناهنجاری ها استفاده می کند.

CLEANING

تمیز کردن و سنجش کیفیت قبل از بازرسی برای اجرای موفق ابزار ILI بسیار مهم است. پتروتک خدمات نظافت و اندازه گیری قبل از بازرسی را ارائه می دهد.

نرم افزار

نرم‌افزار پتروتک با قابلیت‌های یکپارچه‌سازی داخلی خود، به این هدف دست می‌یابد و منجر به مدیریت ابزار یکپارچگی شبکه خط لوله مؤثرتر و کارآمدتر می‌شود. با استفاده از نرم‌افزار پتروتک، می‌توان با استفاده از استانداردهای ارزیابی مختلف، با سرعت و با دقت در پایگاه داده‌های موجود خود را مدیریت کرد و چرخه عمر شبکه خود را به طور خودکار شروع کرد.

Unpiggable

اصطلاح «غیرپیگ‌پذیر»، در حالی که هیچ تعریف پذیرفته‌شده جهانی ندارد، به بهترین وجه خطوط لوله‌ای را توصیف می‌کند که بازرسی داخلی آنها با ابزارهای معمولی درون خطی مانند خوک‌های هوشمند دشوار است. چندین راه وجود دارد که در آنها یک خط لوله به عنوان مشکل برای بازرسی مشخص می شود. این موارد در زیر توضیح داده شده است.

Real-time data

داده های زمان واقعی

زوال یکپارچگی را در حال حاضر و در هر زمان در آینده نشان می دهد

Improved decisions

تصمیمات بهبود یافته

داشبوردهای هوشمندی را برای تصمیم گیری بهتر ارائه می دهد

بهینه سازی تعمیرات

گزینه هایی برای بهینه سازی بهتر توانبخشی، نگهداری و تعمیرات ارائه می دهد

امکان سنجی و بهینه سازی

برنامه‌های یکپارچگی برنامه‌ریزی‌شده برای خطوط لوله معمولاً نیاز به تمیز کردن منظم و بازرسی‌های درون خطی دارند. در حالی که بسیاری از خطوط لوله به طور منظم لوله گذاری می شوند، برخی دیگر هرگز مورد استفاده قرار نگرفته اند یا ممکن است تنها یک بار در شرایط عملیاتی بسیار متفاوت تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته باشند.

تحلیل داده ها

خدمات بازرسی درون خطی سفارشی
پتروتک از نرم افزار تجزیه و تحلیل داده های قدرتمند خود برای تجزیه و تحلیل و تحلیل داده های بازرسی و تهیه گزارش های جامع برای استفاده خود می کند.

ابزاری برای پیگینگ دقیق

محلی کردن و بازرسی مسیر و ابزار تمیز کردن
برای بومی‌سازی و ردیابی ابزارهای بازرسی یا تمیز کردن در حین کار، آنها معمولاً یا به فرستنده ITX یا آهنرباهای قوی مجهز هستند.

تست برای مدیریت یکپارچگی

مراحل کلیدی برای درک خوردگی استرس
مدیریت یکپارچگی خط لوله یک کار چالش برانگیز است، به ویژه زمانی که خط لوله شما مستعد ترک خوردگی باشد.

فن آوری بازرسی ویژه

تشخیص ترک اولتراسونیک (UTCD)

cover-site-mfl-c-2-modules
Short radius flexibility

Capable to pass through minimum
1.5D x 90 bends

Reliable crack
detection technology

Performs crack detection
with minor changes

Extra high resolution

Axial and circumferential inspection
and accurate detection

Massive data storage

Collects a giant amount of data
per axial & circumferential inspection

چرا پیگرانی

پیگرانی خط لوله برای اطمینان از عملکرد ایمن و مستمر در بالاترین توان عملیاتی ممکن و در نتیجه عملکرد بهتر سیستم خط لوله شما ضروری است.

خدمات نظافت خطوط لوله

یک جنبه حیاتی از مدیریت یکپارچگی شبکه های خط لوله، تمیز کردن در هر مرحله در طول چرخه عمر هر خط لوله ضروری است.

راه حل های تمیز کردن خطوط لوله

تمیز کردن یک جنبه حیاتی از مدیریت یکپارچگی خطوط لوله و شبکه های خط لوله است و در هر مرحله در طول چرخه عمر آنها ضروری است.

تمیز کردن

سری ابزارهای Ultimate Clean بالاترین درجه انعطاف‌پذیری را برای تقریباً تمام برنامه‌های تمیز کردن خطوط لوله از جمله تمیز کردن عمومی و سنگین، حذف زباله‌های آهنی و همچنین کارهای اندازه‌گیری و دسته‌بندی فراهم می‌کند.

آشکارساز پیگ

برای بومی‌سازی و ردیابی ابزارهای بازرسی یا تمیز کردن در طول اجرا، آنها معمولاً یا به فرستنده ITX یا آهنرباهای قوی مجهز هستند.

آهنرباهای نشانگر

به منظور تشخیص آسیب یا ضعف خط لوله، لوله ها به طور مرتب با ابزارهای بازرسی بررسی می شوند. هنگامی که از طریق خط لوله حرکت می کند، ابزار بازرسی وضعیت فعلی نقص و مناطق خطرناک بالقوه را تشخیص می دهد. نتایج در یک واحد حافظه داخلی ثبت می شود.

سامانه ی ردیابی

برای تشخیص بسیار مطمئن ابزارهای بازرسی یا تمیز کردن در خطوط لوله فولادی. کمک به بهبود دقت بازرسی و امکان ردیابی ابزار حتی در محیط های خطرناک.

لاگر داده خط لوله

نصب شده بر روی هر ابزار بازرسی یا تمیز کردن خطی، PDL می‌تواند پروفایل‌های دما را اندازه‌گیری و ضبط کند، محدودیت‌ها و رسوبات را شناسایی و مکان‌یابی کند، رفتار ابزار را نظارت کند، پیشرفت تمیز کردن و اثربخشی را ارزیابی کند، و شرایط عملیاتی خط لوله را تأیید کند - همه در حین اجرا انجام می شود.

تناسب لوله برای ارزیابی خدمات

بازرسی یکی از اجزای اساسی فرآیند مدیریت یکپارچگی است، اما درک مفاهیم نتایج بازرسی و نحوه اطلاع رسانی آنها در برنامه ریزی تعمیر و کاهش، کلید مدیریت یکپارچگی موثر است.

ارزیابی رشد خوردگی

خوردگی رایج ترین تهدید وابسته به زمان برای خطوط لوله است. اپراتورهای خط لوله در سراسر جهان میلیاردها دلار برای کاهش اثرات خوردگی هزینه می کنند.

ارزیابی یکپارچگی دارایی

بازرسی یک جزء حیاتی از هر فرآیند مدیریت یکپارچگی دارایی است. با این حال، بازرسی اغلب پرهزینه و مخرب است. بنابراین، به حداکثر رساندن ارزش به دست آمده از داده ها، نه تنها برای کمک به اطمینان از یکپارچگی عملیاتی مداوم، بلکه برای بهینه سازی مداخلات بعدی یا فعالیت های بازرسی، نگهداری و تعمیر (IMR) در حال انجام، مهم است.

خدمات مراقبت از دارایی

در پتروتک ما درک می کنیم که مراقبت از دارایی بسیار بیشتر از یک بازرسی ساده است. ما می دانیم که این یک درک جامع از شرایط فعلی و پیش بینی شده یک دارایی است. ما متوجه هستیم که برای اطمینان از عملکرد پایدار، ایمن، کارآمد و قابل اعتماد، اقدام لازم است.

مدیریت خوردگی خط لوله

از لحظه ای که لوله خط تولید می شود، در معرض نقص بوده و دچار خرابی می شود. خوردگی یک تهدید مهم است که در صورت عدم شناسایی، نظارت و کاهش آن، خسارات جبران ناپذیری ایجاد می کند. خوردگی را می توان به طرق مختلف و در هر نقطه از چرخه عمر خط لوله معرفی کرد و نیاز دائمی به تشخیص و نظارت بر ایجاد می کند.

مدیریت تغییر شکل خط لوله

ایمنی و عملکرد طولانی مدت یک خط لوله می تواند به طور قابل توجهی به دلیل آسیب های هندسی مانند فرورفتگی، چین و چروک، برآمدگی، بیضی شدن و روکش سقف به خطر بیفتد. تولید، ساخت و ساز، یا عوامل خارجی در طول عملیات مانند آسیب تصادفی شخص ثالث یا بارگذاری خارجی (مانند رانش زمین) باعث آسیب هندسی می شود.

تشخیص و ارزیابی ترک خط لوله

ترک‌ها یکپارچگی خط لوله را تهدید می‌کنند. اما ترک های خط لوله همه یکسان نیستند.

تأیید مواد خط لوله

جایی که اپراتورهای خط لوله سوابق کافی برای اثبات و تأیید خواص مواد خط لوله خود ندارند

پتروتک، ارائه دهنده بازرسی ایمن خطوط لوله

انجام بازرسی های مناسب، ایمن و کارآمد، با درک پیچیدگی ها و چالش های موجود در پروژه های بازرسی خطوط لوله

اگر در مورد خدمات ما سوالی کلی دارید ، لطفاً با ما در تماس باشید.

صنایع

تعالی از طریق تجربه

نفت و گاز

در پتروتک ، ما طیف گسترده ای از محصولات و خدمات را برای کمک به اپراتورهای جهانی نفت و گاز ارائه می دهیم تا از ایمنی، طول عمر و عملکرد دارایی های خود اطمینان حاصل کنند. مشتریان به فناوری، تخصص و تجربه ما و همچنین تعهد ما به بازرسی، کیفیت داده ها و مدیریت یکپارچگی تکیه می کنند. آنها به تیم ماهر ما اعتماد دارند تا حتی پیچیده ترین پروژه ها را با خیال راحت انجام دهند.

هیدروژن

هدف ما این است که صنعت خطوط لوله را برای سوخت های آینده مانند هیدروژن، دی اکسید کربن و آمونیاک آماده کنیم. ما یک نقشه راه با فرآیندهای عملی برای ادغام این منابع انرژی در شبکه ارائه می دهیم، و اطمینان حاصل می کنیم که اپراتورها راه حل های نوآورانه و پایدار دارند. ما با تجربه گسترده خود در حمل و نقل رسانه های مختلف، تخصص را در ارزیابی یکپارچگی خط لوله به نفع شبکه شما ارائه می دهیم.

روند

مشتریان ما در صنعت فرآیند اهمیت حیاتی ایمنی و کارایی کارخانه را درک می کنند. به همین دلیل است که آنها برای بهینه سازی یکپارچگی و در دسترس بودن دارایی های حیاتی خود، مانند مخازن ذخیره سازی، لوله کشی و مخازن تحت فشار، به پتروتک مراجعه می کنند. علاوه بر این، فلومتر نوآورانه پتروتک EMAT آماده بهسازی، اندازه گیری دقیق و پایدار جریان را برای کاربردهای مایع، گاز، بخار و چند فاز حتی در شرایط چالش برانگیز ارائه می دهد.

تولید

ما تخصص بازرسی خطوط لوله خود را به کارخانه فولاد گسترش داده‌ایم و سیستم‌های بازرسی را در فرآیند تولید ادغام کرده‌ایم تا صفحات و لوله‌های فولادی داغ را هنگام تولید ارزیابی کنیم.

error: Content is protected !!